A Borsod Online beszélgetett a DVTK új vezetőedzőjével.
Több mint 3 éve játszott egymás ellen tétmeccset a Ferencváros és a Diósgyőr. A 2006. április 23-án, vasárnap 11.30-tól Diósgyőrben lejátszott élvonalbeli bajnoki (DVTK – FTC 0-1) éppúgy tévés meccs volt, mint ahogy az lesz a ma 19 órakor a Ligakupa A csoportjának 2. fordulójában sorra kerülő FTC – DVTK csata, amelyet Budapesten, az Üllői úton rendeznek meg (Sport1 TV).
Az NB I-be három évi másodosztályú száműzetés után visszatérő zöld-fehéreknek ez a meccs lesz a bajnoki főpróbájuk, mert hiába kezdődött meg a múlt hét végén az NB I-es pontvadászat, a Ferencváros nem lépett pályára a nyitófordulóban, a Haladás elleni meccsüket – a vasi zöld-fehérek hétfői, Arsenal elleni gálameccse miatt – későbbre halasztották. Így aztán rejtély, hogy a csapatát előszeretettel forgató angol edző, Bobby Davidson milyen összeállításban küldi majd pályára a fővárosiakat.
– Ha tippelnem kéne arra, hogy kiket játszat a Ferencváros edzője, akkor azt mondanám, hogy nem fogja azt a csapatot felrakni, amelyiket a szombati, Zalaegerszeg elleni hazai meccsen szerepeltetni akarja – válaszolta érdeklődésünkre Aczél Zoltán, a DVTK szakvezetője, aki arra a kérdésre, hogy ő a lehető legjobb csapatát küldi-e pályára, a következőket válaszolta: – Én hiszek abban, hogy a heti két meccs, a hétközi és a hétvégi mérkőzés a legjobb dolog, nem véletlen, hogy a Bundesligában vagy a Premier League-ben is heti két találkozó a játékosok penzuma.
Nagyon jó lenne ugyanazt a csapatot a pályára küldeni a Ferencváros ellen, akiket a szombati, Videoton elleni idegenbeli bajnokin is játszatni akarok, de sajnos ez nem lehetséges. Azért nem, mert az egyik alapemberünk, Lippai a lábát fájlalja és emiatt pihentetnem kell. És valahol itt mutatkozik meg a különbség a mi lehetőségeink, és a már említett külföldi bajnokságban szereplő csapatok között, és az, hogy mi az oka annak, amiért nem a legeslegjobb csapatban gondolkodhatok. Ugyanis benne van a Ligakupa meccsekben, hogy esetleg megsérül valaki, és ha ez így lenne, akkor bajba kerülnénk, mert a keretünk nem olyan erős, hogy egy-egy posztért két azonos képességű játékos versenyezzen a csapatba kerülésért, mint mondjuk a Bundesliga csapatoknál.
Új fiúk
Mint megtudtuk: a diósgyőri szakvezető válogatási lehetőségei tovább bővültek, ugyanis két labdarúgóval gyarapodott a DVTK kerete, miután a Debreceni VSC-TEVA vezetőivel sikerült megegyeznie a Diósgyőr menedzsmentjének arról, hogy a tíz nappal ezelőtt a borsodi együtteshez csatalakozott Faggyas Milán és Nagy Róbert fél évig a DVTK-ban szerepel kölcsönjátékosként.
– Hogy ők játszanak-e és egyátalán melyik lesz az a 11, amelyik pályára lép a Ferencváros otthonában, még nem tudom megmondani – válaszolta a kezdőcsapatot firtató kérdésünkre kedden délután Aczél Zoltán. – Egy-két játékos teljesítményére kifejezetten kíváncsi vagyok, szóval biztos, hogy variálni fogok, és szerintem szerdára fog megérni a fejemben a kezdővel kapcsolatos döntés. De azt most is biztosra mondom, hogy nem az NB III-as csapatunkkal fogunk kiállni.
(boon.hu)
2009 július 29 at 14:32
Aczél csak reménykedjen abban,hogy nem a legjobb csapattal állunk ma ki,de szerintem Bobby igenis látni szeretné,hogy a kezdője mit ér a bajnoki főpróba előtt!
Győzni fogunk!!!!
CSAK FERENCVÁROS!!!!!!!!!!
HAJRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ FRADI!
2009 július 29 at 13:05
Head,
Szükség van arra, hogy. Adom. Nagyjából a felállást is: Holczer – Joaquin-Dragóner-BZ-Alcantare – Wedge-Ashmore-Adnan-Tóth
Pisanjuk-Pölő. Vagy Wedge-Ashmore-Tóth – Adnan, Pölöskey, Lipcsei. Két irányító ékkel, ebben van ráció.
2009 július 29 at 13:05
Én a KTE elleni kezdőhöz képest annyi változást várok, hogy Wedgbury helyett Adnan lesz a kezdő, majd a félidőben csere.
2009 július 29 at 12:54
A témához visszatérve:
Aczélnak részben igaza van, részben pedig nem.
Csapatunk szerintem a KTE elleni kezdővel fog felállni, leszámítva a csatársort.
Szükség van arra, hogy összecsiszolódjanak a csapatrészek, ezért kell játszatni a hátvédsort és a középpályát.
A felállás tehát a következő lesz:
Holczer
Lowton-Dragóner-BZ-Alcantare
Joaquin-Ashmore-Wedge-Tóth
Pisanjuk-Pölő
Bobby elsősorban a felkészülésen részt vett játékosokra számít.Az újonnan érkezők közül talán Ahmed és Sinnot van most bevethető állapotban – úgy tűnik,lesz is engedélyük mára – és ha szerencsénk lesz, Mamics is leülhet majd szombaton a ZTE ellen a kispadra.Rósa nem lesz még bevethető.
A mai meccsen szerintem pihenni fog Pista és Pali.
Félidőben pedig, vagy nem sokkal utána bejön majd az öt csere.
Lejön: Lowton,Joaquin,Ashmore,Tóth és Wedge vagy Alcantare.
Bejön: Fülöp,Fitos,,Ahmed,Kulcsár,Lipcsei vagy Vass.
Kíváncsi vagyok mennyiben fog hasonlítani ill. eltérni elképzelésem a Bobbyétól! :)
Szerintetek?
Hajrá Sasok, zúgjon a hajrá Fradi!
2009 július 29 at 12:53
csabuso, nem rajtam múlt…
Én teljesen abban a hitben voltam, hogy péntek éjszaka indulunk, így lemaradok az idei első meccsünkről, ami igencsak jelentős esemény…
Amikor megtudtam, hogy rosszul tudom, majd kiugrottam a bőrömből…
Abban a pillanatban én voltam a világ legboldogabb embere…:DDD
2009 július 29 at 12:43
Srácok lesz stream valahol? Per pillanat Leverkusenben meresztem a hátsóm, de nagyon megnézném a meccset.
2009 július 29 at 12:42
felvidéki kollegával 3/4 4-kor meló után indulunk Bp-re! :)
Remélem, ma jobb játékkal rukkolnak elő a fiúk, mint amit a Kecskemét ellen mutattak.
Bármi is legyen az összeállítás!
Aztán a mai – remélhetőleg – sima győzelem után jöhet a szombati bajnoki rajt és hosszú idő után újra NB1-es győzelmet ünnepelhetünk legalább 12-14000-n az Üllői úton és még nagyon sokan Bp-en, az országban és a határokon túl is!
Hajrá Fradi!
2009 július 29 at 12:34
Az sem tragédia, ha Aczélnak igaza van. Megyeri és Holci cserélnek, a védelemben Fülöp,Lowton, Vattai, Alcantara (engedéllyel) – Fitos, Vass, Kulcsár – Lipcsei, Pölöskey, Adman (engedéllyel). És 5 csere.
Bár én jobban örülnék a stabil védelem csiszolásának.
2009 július 29 at 12:11
Sasi
Na ezt ügyesen megoldottad! :)
2009 július 29 at 12:07
Én szombaton utazok nyaralni, de kiderült, hogy az indulás 0.00!!!
ÍGY KI TUDOK MENNI AZ IDÉNNYITÓRA!!!
Hatalmas a boldogságom…
Szombaton mindenki a Szentélybe…
2009 július 29 at 12:00
Irigyellek titeket de szeretnék én is ott lenni az idénynyitón :(
2009 július 29 at 11:43
Múthéten a zöld sasunk még kőrözött egy kicsit az nb1 felett, de szombaton már nincs kegyelem! Indul a vadászat!!!
2009 július 29 at 11:41
volt ma valaki edzésen?
Rósa tréningezik már?
2009 július 29 at 11:36
“Davidson” GGHRRrrrr, hogy senki sem képes az edzőnk nevét rendesen leírni, kiejteni….
2009 július 29 at 11:34
úgy legyen… :) a szezonkezdetnél azt várom már csak jobban hogy végre kialakuljon a végleges keret :)
2009 július 29 at 11:31
Ne is mond Tatotta!
Már tűkön ülök!
Mai egy ízelítő lesz!
Szombaton lecsap a sas!!!!!
2009 július 29 at 11:30
Várom már nagyon!!! A szombatit meg még jobban :) mozgalmas 4 nap lesz :)
2009 július 29 at 11:25
Akkor is nyerünk!