Kézis lányaink az első félidőben esélyt sem adtak az orosz csapatnak, egyszerűen lerohanták őket. Hiába birkózott le kemény ellenfeleket a BL-ben és a KEK-ben is egyaránt mai ellenfelünk, a dabasi csarnokban igazi pokoli hangulatot teremtett a hatalmas Fradi tábor, amire az oroszok nem igazán készülhettek fel. (mondhatnánk felújítva a régi mondást: “A Fradisták poklától ments meg uram minket!” :-) ) Olyan álmosan kezdtek, vagy nem tudom mi történhetett velük, mivel az első 5 perc után már 5-0-ás Fradi vezetést mutatott a csarnok eredményjelzője, amire az orosz edző kénytelen volt letenni a T betűs táblát az EHF szlovák ellenőrének. Tomori Zsuzsa, Zácsik Szandra sorra lőtte a bombagólokat, Alena Abramovics sorra védte a ziccereket, az oroszok még az ellenszerét se találták csapatunknak. A mérkőzést közvetítő Léderer Ákos jobban berekedt, mint amikor Szani utolsó másodperces büntetőjét bedobta tavaly a Viborg ellen. 20 perc után már ki is lettek számolva a Volga-partiak, az első félidőben pedig csupán csak 8 gólt tudtak elhelyezni Léna kapujába, a 20 kapott mellé.

A második félidőre elfogyott a szusz. 14 gólos vezetésre is szert tettünk a 40. percig, amikor egy emberelőnyös védekezésnél passzív játék miatt közel a fél pályáról kellett tüzelnie az vendégek fiatal játékosának, ami utat talált a hálóba. Sajnos ez jelentette számunkra az összeesést, a vendégeknek a feljövetelt. Kapust cseréltünk, de Pastrovics Melinda még a labdával se tudott találkozni, kivéve amikor a hálóból szedte ki. A végén, amikor már mindenki izgult, hogy  feljöttek 6 gólos különbségre Viktor Rjabih lányai, utolsó csepp erőnkkel, amit a Fradi szív lüktetése nyújtott, vissza tudtuk tornázni a különbséget 7-re, amikor megszólalt a duda. Még lőhettünk egy időntúlit Tomori Zsuzsa által, ami szerencsénkre egy orosz játékos kezén megpattanva utat talált a gólvonal mögé, beállítva a 34-26-os végeredményt, amivel hivatalosan is megkezdődött Sztálingrád magyar ostroma. A 8 gólos hazai meccs idáig szerencsét hozott az oroszok ellen, ami elég lehet ahhoz, ami a II. világháborúban senkinek se sikerült, Sztálingrád bevételéhez! Mindent bele lányok, mi bízunk bennetek! Hajrá Fradi!

Elek Gábor: – Az első félidőben iszonyú iramot diktáltunk, ezért a másodikban már egy kicsit fáradtabban mozogtunk, de a cserék segítségével a végére ismét több góllal el tudtunk húzni

Ferencvárosi TC-Rail Cargo Hungária – Dynamo Volgograd 34-26 (20-8)
ABRAMOVICS – Kovacsicz 4, TOMORI 8, SZUCSÁNSZKI 1, Szamoránsky P. 4, ZÁCSIK 8 (1), Szarka A. 2. Cs: Pastrovics (kapus), CIFRA 2, Zsivkovics 5 (4), Such, Deáki. Edző: Elek Gábor

Az eredmény alakulása. 5. p.: 5–0. 15. p.: 10–3. 24. p.: 17–5. 38. p.: 24–10. 43. p.: 27–15. 50. p.: 30–20. 54. p.: 30–23. 57. p.: 32–26
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 3/2