A Blikk a hazai átlag-futballfizetéseknek járt utána.
Miért éri meg egy futballistának bundázni vagy tippmixelni? Mennyi pénzt kereshet egy magyar labdarúgó, ha enged a csábításnak? Somodi Bence (21), az U21-es labdarúgó-válogatott tagja a Nemzeti Sportban nyilatkozott arról, hogy tavaly ősszel 3000 eurót (817 ezer forintot) kínáltak neki azért, hogy hibázzon a szlovákok elleni mérkőzésen.
A DVTK kapusa nemet mondott az ajánlatra, mint mondta, számára többet ér a becsület a pénznél. Vannak azonban olyan focisták, akik a hatalmas összeg hallatán képtelenek ellenállni a csábításnak. Pedig az élvonalban futballozó játékosok is jóval több pénzt tesznek zsebre az átlagnál. Vannak olyan klubok, ahol „csak” százezreket fizetnek egy hónapra, de jobb helyeken milliós összegeket is utalnak.
– Az MTK-nál viszonylag kevesebb a focisták havi alapbére, 150-200 ezer forint körül mozoghat az összeg – mesélte egy neve elhallgatását kérő klubtulajdonos. – Úgy tudom, a legtöbbet Debrecenben, Győrben és Újpesten lehet keresni. Ott nem ritka, hogy a jobb játékosok alapbére egy-másfél millió forint körül van.
A focistáknak persze nem csak az alapbérük érkezik meg a számlájukra hó elején. A szerződés szerint ezenfelül pontpénzt is kapnak a játékosok, és előfordul olyan is, hogy bizonyos pályán töltött percek, mérkőzések után is egy nagyobb összeg üti a futballista markát. Informátorunk elmondása szerint a pontpénz 40 ezertől 100 ezer forintig terjedhet. Egy jól kereső futballista akár két-három millió forintot is elkönyvelhet bevételként egy hónapban. Akkor miért engednek mégis többen a zsarolóknak?
– Kereshetsz kétmillió forintot havonta, ha az csak papíron létezik. Az elmúlt években a klubvezetők abba a hibába estek, hogy többet ígértek, mint amennyit teljesíteni tudtak, így egy idő után nem fizettek. A fogadási maffia elsősorban azokat a csapatokat környékezi meg, ahol hónapok óta nem fizettek – mondta a tulajdonos.
Előfordul olyan is, amikor a sok pénz sem elég, még több kell. Olyan játékosok is kísértésbe estek és tippmixeltek, akiknek rendszeresen érkezett a juttatásuk. A fizetésből ugyanis nem gond félretenni egymillió forintot, és megjátszani – a bundázással pedig annak sokszorosát visszanyerni.
(Blikk)
2009 december 16 at 16:03
Sőt…
kussteleki maga a sötétség !
Olyan sötét,hogy a Negro világít a szájában !!
2009 december 15 at 09:06
Ezen mit csodálkozunk?
¢ a $ h t € Ł € k i…
Meg kéne nyúzni, és kitömni a bőrét pénzzel, mint az ókorban a perzsák…
2009 december 15 at 08:53
Kisteleki hazudott a múltjáról
Újabb érdekes történetre bukkant a Bors Kisteleki István múltjában. Az MLSZelnököt a Ganz-Mávag edzőjeként húsz évvel ezelőtt azzal vádolták, fizetett, hogy csapata megőrizze NB II-es tagságát.
SÖTÉT MÚLT – Szokták mondani, hogy az idő mindent megszépít, s hosszú évek elteltével már mindannyian csak a szépre emlékezünk. Alighanem ebbe a hibába esett Kisteleki István is, amikor lapunk tegnapi számában határozott nemmel felelt arra a kérdésre, vádolták-e valaha nyíltan bundázással.
A húsz évvel ezelőtti újságcikk súlyos tettekkel vádolja a jelenlegi MLSZ-elnököt: Rozner Győző, a Ganz-Mávag szakosztályvezetője azt állítja, Kisteleki megvette a Vác elleni meccset
Nos, előfordulhat, hogy az MLSZ-elnököt hazugságon értük, ugyanis a Bors megszerezte azt a két évtizeddel ezelőtt megjelent újságcikket, amelyben a Ganz-Mávag egykori szakosztályvezetője, Rozner Győző kendőzetlenül beszélt arról, hogy Kisteleki a csapat edzőjeként 1987 tavaszán a szezon utolsómérkőzését egyszerűen megvásárolta… Ez az a pont, ahol érdemes idéznünk a Sport Plusz 1989. szeptember 2-i számából Rozner mondatait. „Csak úgy tudtak bent maradni az NB II-ben, hogy a Vác elleni meccset 170 ezer forintért megvették. Kisteleki hitelezte a pénzt, aminek egy részét aztán visszakapta a játékosok prémiumából.”
Döbbenetes szavak, s még döbbenetesebb vádak, főként a mai események, s Kistelekinek a magyar futballban vállalt szerepvállalásának, hangzatos szlogenjeinek (rend, fegyelem, törvényesség, ugye…) tükrében. Néhány héttel később, hosszas hallgatás után megszólalt Kisteleki István is, aki cáfolta, hogy mérkőzést vett volna. Igaz, sokat sejtetően azt is nyilatkozta a Ganz-Mávag edzőjeként eltöltött időszakról, hogy „mindent meg kellett tennem, hogy sikert érjünk el”.
Megkerestük a ma 88 éves, szellemileg tökéletesen friss Rozner Győzőt, hogy újra mesélje el ezt a régi históriát, de idős korára hivatkozva nem akart szerepelni. Egy fontos dolgot azért leszögezett.
– Amit akkor nyilatkoztam, annak minden szavát ma is vállalom. Úgy volt minden, ahogy anno a Sport Plusz megírta – jelentette ki Rozner. Nem állítjuk, hogy erősíti a történet hitelességét, de tény, Kisteleki akkor sem a hetilapot, sem pedig az őt nyíltan vádoló Roznert nem perelte be. Egy nappal azután, hogy a Borsnak Kisteleki korábbi váci csapattársa azt mondta, a jelenlegi MLSZ-elnököt azért tették ki a csapatból,mert eladott meccseket, itt az újabb furcsa ügy. Igaz, a sztori egy kicsit megkopott, de fölöttébb izgalmas, és nem kevés aktualitással bír.
(benkő)
2009 december 15 at 11:29
Kistelekinek nemcsak a múltja sötét, hanem a jelene is, de – őszintén remélem – hogy a legsötétebb időszaka a jövője lesz!