A hazai győzelem után idegenben, hosszabbításban szerzett góllal kaptunk ki az Aalesund csapatától.

Összefoglaló:

A Fradi a Ranilovic – Fülöp, Grúz, Otten, Junior – Morales, Maróti, Józsi, Andrezinho – Oláh, Abdi összeállításban kezdett, mintegy 100 szurkoló kísérte el a csapatot, a Fradibusz gárdája majd’ két órás késéssel futott be a norvég városba. Az 5200 néző előtt játszott találkozó első félidejében a hazai csapat nagy erőket mozgósított, a széleken, és Barrantes révén átlövésekkel veszélyeztettek, amik többször megzavarták a Fradi védekezését, de a 42. percben Oláh révén megszereztük a vezetést. A második játékrészben gyakran szorultunk be a saját kapunk elé, Barrantes büntetőjével a hazaiak kiegyenlítettek. Ez megzavarta a csapatot, különösen a védőket, a 43. percben Junior lemaradt egy norvég támadóról, ami után a hazaiak 2-1-re alakították az eredményt, jöhetett a hosszabbítás. Az elfáradó Ferencváros ellen egyre-másra alakította ki helyzeteit az Aalesund, két kapufa után a hosszabbítás második félidejének utolsó percében Post megszerezte a harmadik norvég gólt, ami a hazaiak továbbjutását jelentette, akik a svéd Elfsborg gárdájával találkoznak a következő körben. A szurkolók csalódottságára jellemző, hogy meg sem tapsolták a srácokat, akik köszönteni mentek őket. Érthető a csalódottság.

Képeink a mérkőzésről:
Vodpod videos no longer available.

Élő közvetítés:

16. még két kétségbeesett próbálkozás, Maróti 14-ről helyzetbe is kerül, de ennyi, vége, kiestünk.

15. Félix még kap egy sárgát reklamálásért.

14. Barrantes ível fel egy szabadot, egyedül marad a hosszún egy norvég, 1-3. Vége….

11. Junior ellen szabálytalankodtak, de a bíró nem így látja. Grúz azonban megakadályozza, hogy helyzet legyen a veszélyes kontrából.

8. Fülöp szerez labdát, majd megindul, szabad, Andrezinho szabadja után Morales lő, de szögletre blokkolják.

6. hazai szöglet, ami után előbb Barrantes, majd Myklebust is lő, de mellé-

5. Noel bírkózik Barrantesszel a jobbszélen, szöglet, de nem veszélyes.

4. a hazaiak színészkednek, szeretnének egy Fradi-kiállítást.

1. folytatódott, Félix löhetett is hamar jó helyzetből 15-ről, de a kapus oldalra üti.

14. Ha igaz, megjöttek a Fradibuszosok. Félix estében lő mellé reménytelen helyzetből. Szünet.

13. Morales ellen itélnek szabadrúgást, 26-ról. Barrantes a labda mögött, Balogot találja el, akiben bennakadt a levegő. Majd 17-ről kapnak szabadot, hogy miért??? Fölé, közben Junior kap sárgát.

11. Olsen kapufát fejel megint.

11. jogos szabadrúgás a kapunktól 20 méterre, jobbról.

8. egy hazai szöglet után Olsen fejel kapufát

6. szép labdaszerzés után veszélyes Fradi-kontra, Andrezinho indítja Balogot, aki lő kissé kiszorított helyzetből, alig fölé.

4. Junior passzol jó ütemben Félixnek, de picit hosszú,

3. félve mondom, de mintha rendeznénk sorainkat, Félix rossz lövése megpattan, szöglet, de abból saemmi.

2. Morales kerül lövőhelyzetbe a kaputól 10 méterre, de a labdát rosszul találja el.

1. mi kezdtünk. a felállás a cserék után: Rani – Noel, Grúz, Otten, Balog – Andrezinho, Rodi, Maróti, Junior – Félix, Morales.

Jön a hosszabbítás, közben újabb nyolcvan fotó töltödik fel.

A tizenegyesig semmi gond nem volt a játékunkkal, utána azonban a hazaiak nagy lendülettel jöttek előre, mi pedig fejetlenül védekeztünk, eztán kicsit összeszedtük magunkat, hogy jöjjön még egy hazai gól egy egyéni hibából. Kurva nehéz lesz.

A középpálássá vedlett Junior lő, a hazai kapus kezébe. Vége, hosszabbítás.

Junior hátraesik, így Jaager elmegy mellette, lő, de mellé.

Három perc a ráadás.

45. Balog áll Józsi helyére, a zavarunk megmaradt, egyedül fejelhet egy hazai, szerencsére Marko kezébe.

44. Ranilovic szed fel egy veszélyes felívelést, megszólal a “mindent bele!

43. megzavarodtunk, Junior pl. átkeveredett a jobbszélre.

43. Junior marad le a jobbszélsőről, Flotre szerez gólt. A k. élet. 1-2

41. nálunk van a labda, a hazaiak nem tudnak kijönni, Félix 20-ről csúnyán mellé

39. Félix jön be Oláh helyére.

37. elcsendesedett a stadion egy jó percre, majd a semmiből megszólalt a “óóóóó, Ferencváros alé”

34. 25-össel bejött valaki a hazaiakhoz, de nincs a megadott összeállításban. Fukre a neve, Okoronkwo helyére.

33. csendesedik kicsit a meccs, csökken a nyomás átmenetileg, azonban egyre több az eladott labda, alighanem fáradunk. Ami érthető, jó, tempós a meccs, igazi európai csata.

30. Moralesre támaszkodik a kaputól 22-re Barrantes, persze befelé szabad…Ez most jó lövés, de Rani bedobásra üti. Jön még egy lövés, amit szintén véd a szlovén. A 11-es óta beszorultunk, nyomnak a hazaiak.

29. Grúz adja el a labdát, Post 20-ról lő mellé.

28. Junior akad össze az egyik Norvéggal, Myklebusttel, érthetetlen, de tizenegyest itél Marciniak, pedig inkább kifelé járt volna. Barrantes középre lövi nagy erővel az elvetödő Marko mellett. 1-1

26. Morales a csatár, Rodi védekező kp.

24. Fülöp kap sárgát, miközben Rodi érkezik Abdi helyére. Barrantes megint ellő egy szabadot, fölé.

23. még nincs itt a Fradi-busz, úgy tudjuk a szervezők nem számoltak azzal, hogy pihenőidőt kell adni a sofőröknek, amikor az utazást tervezték.

21. Abdi veszt labdát, Okoronkwo indul meg, Grúz szabálytanul szerel, sárga és szabad 24-ről. Barrantes a sorfalba rúgja.

19. Vezet a Paks 2-0-ra, mondják be itt.

18. Post jön be Ulvestad helyére, miközben Morales vállsérülését kell ápolni.

16. Zinho percei, a saját térfelén szerez labdát, majd Abdit indítaná, kicsit hosszú, hazaadnak, de a kis brazil nem adja fel, s majdnem megszerzi a labdát.

15. “Menj kijjebb!” – hallatszik fel ide Prukner hangja az ötödikre.

14. egy veszélytelen beadásba Junior valamiért beleér, szöglet. Senki nem volt rajta kivül a tizenhatoson kivül.

12. Morrison nem bírja, kakaskodik, sárgát kap, majd valamiért Béla is.

11. Morales 30-ról, a kapus maga elé üti, s megfogja másodikra, erős, de középre tatrtó lövés.

10. Barrantes már az oldalvonal mellől is lő, de Ranilovic véd.

9. Parr kap sárgát, mikor egy támadás közben elveszti a labdát és beleszáll az azt előtte megszerző Noelbe.

8. Moralesnek odarúgott Morrison, ápolás. Berkes doktor és Eisi a combját ápolja.

7. Okoronkwo rúgja fel Abdit a félpályánál.

6. váltott a középpálya, klasszikus 4-4-2. Andrezinho, Maróti, Morales, Józsi.

5. az egyik hazai kínjában majd kilövi a stadionból a labdát, helyzet címén:)

4. Andrezinho adja el a labdát, Barrantes megndul Morales mellett, de a tizenhatosnál Otten szépen szerel.

2. Fülöp lép fel szépen, Abdit ugratná ki, aki szokatlan mód rosszul veszi le a labdát, oda a helyzet. A hazaiak csendesebbek a második félidőben. Vajh miért?

1. folytatódik a meccs, 5142 néző van hivatalosan. Csere nincs.

Szünet. egy pohár víz után itt az első félidő értékelése. A bíró hathatós támogatásával a hazaiak folyamatosan próbálkoznak, főleg a széleken és Barrantes révén átlövésekkel, ez percekre meg-meg is zavart minket, de a holtpontokon mindig átjutottunk. A mieink kontráznak, s ezt gyors passzjátékkal próbáljuk meg elérni, a mieink tudásfölénye most is kijön. Nem érzem azt a hazai csapatban, hogy ebből felálljon, bár egy iksz nem kizárható.

45. egy perc a hosszabbítás, Barrantes szabadrúgását biztosan védi Ranilovic, ezzel vége is a félidőnek.)

43. Anrezinho adta a passzt, s a támadás Bélától indul, de valaki még beleért a kettő közt: vagy Abdi vagy Morales.

42. Góóóóóóóóóóóóól, Oláh lőtte 12-ről egy az egyes helyzetből, ennyi biztos, a többit még egyeztetnki kell. De kit érdekel:))))

40. Fülöpöt földre viszik, ápolni is kell késöbb, a lengyel bíró továbbot int azonban, Grúz azonban megoldja a helyzetet.

39. Jaagert szereli szépen Junior a jobbszélen, a bíró nem így gondolja, a szabadot a kis Costa Rica-i a kapura bombázza, de Grúz még beleér, így szöglet.

38. Barrantes gondol egyet és lő 20-ről, Ranilovic oldalra üti.

37. Fradi-szöglet, a kapusé.

36. a két szélről érkező beadásokkal próbálkoznak a hazaiak, mi gyors passzjátékkal mennénk előre.

35. Abdit fél percig rángatják a pálya közepén, épp Morrison, aki nem bír Libannal.

33. nem szeretem a bírót Okoronkwot szereli Grúz, a bíró szabadrúgást itél a balszélen, a beadást Marko gond nélkül öklözi ki.

31. Juniort szabálytanul sem tudják szerelni a mi térfelünkön, előreível, az Abdihoz kerül, de sajnos hiába rúgja be, les…

28. Fordítva ugyan, most Grúz tisztáz szépen egy szöglet utén.

27. Abdi szerez labdát, a szögletet Otten fejeli 7-ről, a gólvonalon Myklebust tisztáz. Elsőre kéznek tünt, de a mieink nem reklamáltak.

27. Ulvestad lő messze fölé.

24. Próbálkoznak a hazaiak, de nagyobb átütő erő nélkül.

22. Morales indul meg, majd Abdihoz játszik, tizenhat méteres lövését blokkolják, a másik oldalt Józsi tisztáz veszélyesen szögletre, fejese alig centikkel kerüli el a kaput. A szöglet elkerüli a kaput és a játékosokat is.

21. Olsen érkezik egyedül a kapunktól 10 méterre, Parr beadását megcsúsztatja. Megúsztuk.

20. Sellin helyén Myklebust. A lengyel bíró szerintem kiszúrta Andrezinhot, minden labdaszerzését lefújja.

17. 25 méterről szabadot rúg Barrantes, középről, fölé.

16. Oláh elől szögletre tisztáznak, Józsi szögletét Maróti fejeli gyengén mellé.

15. az első igazi hazai helyzet, Okoronkwo ad be, Arnefjord érkezik, mellé.

14. Sellin baloldali beadását Junior szögletre blokkolja, Ranilovic kiüti.

13. narancssárga az egész oldallelátó, nincs olyan ember, akin ne lenne mez, vagy legalább sál.

12. Junior harcol ki szögletet, Józsi végzi el, jól teszi be Abdinak, aki kapu felé, de mellé csúsztat.

10. Abdi szerez labdát, de nem értik meg egymást Oláhval, kirúgás

8. hazai szöglet, de semmi nem lett belőle.

6. szép Fradi-támadás, Józsi teszi Abdihoz, aki szöktetné Moralest, a tizenhatosnál, de 10-20 centivel hosszú.

5. 4-1-3-2 a felállás Maróti – Morales, Józsi, Andrezinho a középpályán.

3. Parr ad be egy szabadot, baloldalról bead, Sellin a kapus kezébe lő. Ez m

2. a mieink fehérben, a hazaiak sárgában, egy-egy próbálkozás volt, veszély nélkül. Hatezer néző van, a száz fradista hangosabb.

18:59 a magyar himnusz hangjaira kezdődött a meccs, a mieink a Fradi-szurkolók felé támadnak.

18:52 mieink meg a Fradi-indulót eléneklik. Majd jön egy újabb hazai induló.

18:51 20 zászlót lengető kisiskolás vezényletével megszólal az igazán vicces hazai induló: Heia Alleee, Heia Aalesund.
18:45 a mieink levonulnak, tartva magukat az előzetes progamhoz, egy felirat tegnap a játékoskijárónál azt hírdette: “a bemelegítés a kezdés előtt 12 perccel él véget.

18:40, volt akiket a városból elvittek, ismerte el egy helyi rendőr, kabátokat találtak néhány embernél, mondta, többet nem árult el azonban.

18:35 négy körül békésen barátkoztak a helyiekkel fradisták az aalesundi szurkolói kocsmában.

18:30 a Fradi-busz komoly késésben van, a második félidő előtt nem érnek ide.

18:17, most vonulnak ki a csapatok is melegíteni, megszólal a HAJRÁ FRADI!

18:16 Kakas Laci vezetésével elkezdtek melegíteni Markóék.

18:09 Grytebust – Jaager, Tollas, Arnefjord, Parr – Morrison – Ulvestad, Barrantes, Olsen – Sellin, Okoronwko a hazaiak felállása, Post a padon.

18:03 már 30 fradista itt is van, kb. 50 hazai mellett. A városban már sok a fradista, jó a hangulat, a rendőrök azonban a nyilvános fogyasztást szigorúan veszik, rengeteg alkoholt elkoboztak, az 500 euros büntetést azonban nem szabták ki.

18.00: A Fradi Ranilovic – Fülöp, Grúz, Otten, Junior – Morales, Maróti, Józsi, Andrezinho – Oláh, Abdi összeállításban játszik, a padon Jova, Felipe, Rodenbücher, Tóth, Pölöskey, Balog, Csizmadia található.