Détári Lajos első meccsén legyőzte elődjét, a Zalaegerszeg kispadján ülő Prukner Lászlót.

Két perc a hosszabítás. A második félidő egy, ha nem is kiemelkedő, de hajtós, lendületes Fradit látott, összességében még sokat kell javulni, de hatalmas lépést tettünk előre az elmúlt hónap nihilje után. Azt sem szabad persze elhallgatni, hogy a ZTE roppant gyenge. De eddig az ilyen gyenge csapatokat sem győztük le.

A szurkolók NAGYON hálásak. én is az vagyok:)

42, Grúz és Ranilovic érthetően mosolygósan indulnak el a VIP-páholyból a klubház felé.

41. Oláh lő alig főlé, majd Somaliát vastapstól kisérve váltja Pölöskey.

38. Otten lő ügyesen 24-ről.

37. Somalia igencsak szeretne gólt lőni, meg is érdemelné, jobbról jól indul meg, de a kapus véd.

35. Lisztes szabadrúgása fantasztikus ívben érkezik Somalia elé, aki erőből, jól fejeli meg, de a kapus még jobban véd.

33. Szakály – Ivan csere. Lisztes kap labdát a jobbszélen, Krisztián ragyogóan centerez, 13 méterről Oláh magasan fölé. Ziccer volt.

30. 2-0!!!!!!!!!!!! Somalia aggresszíven tör be a tizenhatosra, lövése Bence elé pattan, aki türelmesen kivár néhány ütemet, majd a bal felsőbe lő.

29. Gyenes előbb Ahmet szabadját, majd Szakály szöglet öklözi szögletre

27. Junior sárga.

25. Bence lő mellé.

22. Mindig azt mondom majd, hogy gyenge a játék:) Dini beadását Lóri a kapus kezébe pörgeti, a közönség igen hálás.

21. A játék gyenge, jön Rósa. Oláh előbb Tóth beadását berakja a hosszú sarokba. 1-0!!!!!!!!!!!!!!!Dini Hakola helyére érkezik.

16. Jovanovic Lisztes csere, Tóth kimegy a balkáni légiós helyére.

15. Ahmet áll be Szalai helyére.

12. Junior bead (vagy lő) baloldalról, Jovanovic egyedül a kapussal szemben, de mellé lő. Zeng a Fradi-induló.

11. Meye második sárgával kiáll. Bézét kell ápolni.

8. Egy vendégszabadot Junior tesz szögletre, majd Balog Zoli egy hihetetlen szereléssel szerezte meg a labdát Mátétól.

7. a táboron nem múlik, kifejezetten aktív és pozitív a szurkolás.

6. Somalia szépen megy el baloldalt, beadása kicsit hosszú

4. Kamber megkapja a vendégek ötödik sárgáját., de Jovanovicé, aki röviden teszi vissza Csizi elé.

3. Tóth kóstolja meg a vendégkapus 17-ről, ha nehezen is, de véd Hahic. Majd Meye elől veszi le Gyenes a labdát.

Kezdődik a második félidő nem cseréltünk. A Tv szerint – állítólag – nem volt kéz Hakola gólja. Hogy a k….

Dragó adományt ad a Segítő Kezek alapítvánnyal közösen egy fradistának.

Hakola még kap egy sárgát és vége a félidőnek, mióta panaszkodtam a játékunkra, felpörgettük a játékot. Ha ezen múlik, minden meccs első percében leírom ezt:)

45. Otten indítja gyönyörűen Hakolát, aki be is rúgja 7-ről, Szabó és parjelzője szerint kezezés után. Mindjárt kiderítjük.

43. Maróti kap sárgát, miután a vendégkapus eljátssza a nagy halált.

42. Végre valami. Szép, gyors egyérintős támadás végén Tóth indítja kicsit hosszan Somaliat.

41. Juniorban látszik a hajtás, egy erőszakos szóló végén az ötösről róla megy ki a labda.

39. Somalia beadását a bal kapufára rúgja Oláh gyönyörű mozdulattal. Pár másodperccel később Otten kap sárgát.

37. Szalai Tóthot rúgja meg, sárga. Ő Ottent is legyalulta.

35. Egy szöglet után tüzijáték a vendégkapu előtt, mindenki – kis híján – betalálhatott volna. A bal oldalunk aktívabb.

34. Roppant gyenge eddig az első félidő, s ami a legfájóbb, azt se érezni, hogy odatennék magukat a fiúk. A sajtó egyik munkatársa szerint “nem csoda, hogy ez a két csapat az utolsó.”

31. Pruknerék talán szándékosan kemények Ottennel szemben? A jól játszó holland ellen immár a negyedik kemény belépőt láthattuk.

30. Jobbról érkezik Meyehez egy indítás, azonban rosszul veszi át, s az oldalhálóba lő.

27. szabadhoz jut a ZTE 24-ről, Bogunovity előbb a sorfalba lövi a labdát, ami még jobb, mint amit a kipattanóval művel, azt el se találja.

24. “Mindent bele” Tóth ugratja ki az aktív Hakolát, aki betör a tizenhatosra néhány átlépős csel után, majd lő, a vendégkapus szögletre ment. Azt meg simán lehúzza.

23. Somalia lőhetett volna gólt, nem teszi.

19. Hakola mennybe mehetett volna, elmegy baloldalt, bedobásra mentenek a vendégek, majd Junior bedobása hozzá jutna, helyzetben, de rosszul veszi át. Szerencséjére Oláh elé kerül a labda, aki indítja őt, azonban a finn rosszul veszi át, így Jahic lelopja lábáról a labdát. A meccs első helyzete.

10. Meye rúgja fejbe Ottent, sárgát kap. Azzal adós vagyok, hogy Otten a középpályán játszik, a hátvédsor pedig: Maróti, Csizi, Balog, Junior.

9. Szabó Hurvinyek érdekes ítéleteket hoz, most épp egy szögletet ad meg a ZTE-nek, de semmi nem lesz belőle.

7. Hakola ível be szabadot, Maróti alig fejeli mellé.

6. Somalia törne be balról a tizenhatosra, Bogunovity felvágja, sárga. A szabadot Tóth végzi el, Jahic a rövid sarokra tartó lövést szögletre tolja ki.

4. Ha minden igaz, a Fradi történetében először volt olyan, hogy négy bajnoki meccsen négy kapus kezdjen.

3. Máté pakol oda félpályán Ottennek, sárgát kap.

2. Hakola 77-es, Gyenes 28-as, közben szól a “Harcoljatok!”

1. Gyerünk, srácok!

18:04 A mieink a B-középnek háttal kezdenek, a kezdőrúgást Tököliék végzik el.

18:01 Döme tapstól kísérve, fekete öltönyben megy a kispadhoz, majd megszólal a Himnusz új, Réthelyi-féle verziója.

18:00 bevonulnak a csapatok, a mieink fehérben, a vendégek kékben játszanak, szól a Fradi-induló.

A jövő hét csütörtökön hatvan esztendős Császárt köszöntötték a találkozó előtt, most szól a tucctucc. Talán 3-4000 leszünk a végére. Az idő meleg, a szemünkbe süt a nap, de ez nem baj, csak nyerjünk végre…

A ZTE kezdője: Jahic, Kocsardio, BogunoviTY, Szalai, Máté, Kamber, Hidvégi, Bulotovity, Meye, Szakály, Tököli.

Egyelőre mintegy 700-an lehetünk.

A mieink kezdője: Gyenes – Balog, Csizi, Otten, Junior – Jovanovic, Maróti, Tóth B., Hakola – Somalia, Oláh. Cs.: Jova, Sváb, Józsi, Rósa, Lisztes, Pölő, Fitos