Kosarasaink az utolsó öt percig partiban voltak az Euroligában is szereplő hazaiakkal.

A győri mérkőzésen az utolsó öt percre fordulva a hazaiak még csak 58–56-ra vezettek, akkor azonban állva hagyták a Fradit: Iva Ciglar és Quanitra Hollingsworth sikeres közeli dobása után Rita Rasheed és Semsei Barbara középtávolija is beakadt, utóbbi bevert egy triplát is – a vendégek végül 75–56-nál találtak be újra, de akkor már késő volt.

UNI SEAT GYŐR 75–58 FERENCVÁROS
(13–11, 13–21, 25–18, 24–8)
Győr, 150 néző. V: Győrffy, Hegedüs, Vida

GYŐR: CIGLAR 12, Rasheed 7, Laklóth 2, NAGY-BUJDOSÓ 15, Sujanová 2. Cs: Simon 3, Őri 5/3, Semsei 9/3, HOLLINGSWORTH 20. Edző: Fűzy Ákos

FERENCVÁROS: ENGLERT 11/9, Ruják 6, Süle 12, Russai, TURÓCZI 12. Cs: Hegedűs R. 3, Tamás 7, Kovács K. 5, Barnai 2, Kovács B. Edző: Farkas Sándor

Az eredmény alakulása: 4. p.: 2–6. 8. p.: 9–6. 12. p.: 15–16. 20 p.: 24–30. 27. p.: 39–42. 30. p.: 51–47. 34. p.: 57–54. 36. p.: 62–56

MESTERMÉRLEG
Fűzy Ákos: – Janus-arcú csapat voltunk. Az első félidőben a rosszabbik, a másodikban a jobbik énünket mutattuk. Végül is azt kaptuk, amit vártunk, egy félidő kellett, hogy a Galatasaray elleni sokkból felébredjünk. Harcosan, nagy szívvel játszva végül a magunk javára döntöttük el a mérkőzést.

Farkas Sándor: – Úgy érzem, harmincöt percig teljesen egyenrangú ellenfelek voltunk. Az utolsó öt percben minden helyzetet kihagytunk, és euroligás ellenfelünk ezt a maga javára fordította.