A kosaras lányok továbbléptek a Szekszárdon, míg a pólósokat megállította a Debrecen.

FERENCVÁROS–ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD 75–62 (19–16, 16–12, 20–9, 20–25)
Népliget, 150 néző. V: Gorka, Gál J., Fodor A.

FERENCVÁROS: ENGLERT 17/3, Ruják 11, SZLIMÁK 10, Kovács K. 4, TURÓCZI 12. Cs: HEGEDŰS R. 13/3, Süle 4, Russai 4, Tamás. Edző: Farkas Sándor

SZEKSZÁRD: Tamis 3/3, Bálint 10, DEMETER 8/3, Zele 6, CVETANOVICS 15. Cs: Marics 6, Baksa 7/3, Medgyessy 5/3, Pap R. 2, Hajdú. Edző: Magyar Gergely
Kipontozódott: Kovács K. (38. p.), Hajdú (39. p.), Medgyessy (39. p.)

Az eredmény alakulása: 4. p.: 7–3. 8. p.: 17–14. 14. p.: 23–17. 18. p.: 31–26. 23. p.: 39–28. 27. p.: 41–35. 29. p.: 50–37. 32. p.: 59–40. 37. p.: 67–54. 39. p.: 69–60.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a Ferencváros javára

MESTERMÉRLEG
Farkas Sándor: – Végig uraltuk az összecsapást, ha nehezen is, de sikerült nyernünk.
Magyar Gergely: Nem kívánt nyilatkozni.

FTC-FISCHER KLÍMA–DEBRECEN 9–14 (2–2, 3–4, 1–7, 3–1)
Népliget, 100 néző. V: Petik A., Füzesi

FTC: Kosztrov – Czigány 2, Ernyey 1, PAJÁN 4, Kincses, Sántavy 1, Korényi. Cs: Laboncz (kapus), Szöllősi, Illés S. 1, Varga I. Zs., Székely, Manhercz, Francsics. Edző: Ambrus Tamás

DEBRECEN: B. Mitrovics – Simon A. 1, Kistamás, Bugajcsuk 2, Misics 2, VARGA T. 5, LÉTAY 4. Cs: Nébald (kapus), Hegedűs I., Halek, Zoufal, Apanaszenko, Vindisch. Edző: Gyöngyösi András

Gól – emberelőnyből: 10/5, ill. 5/2
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 4/4
Kipontozódott: Bugajcsuk (27. p.), Paján (30. p.), Misics (30. p.), Kistamás (30. p.), Sántavy (30. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0, a Debrecen javára

Ambrus Tamás: – Taktikusan játszottunk, de a harmadik negyed rövidzárlata számomra érthetetlen. Ilyen fegyelmezetlenségeket semmilyen szinten nem szabad elkövetni.
Gyöngyösi András: – Óriási eredménynek tartom, hogy két év munka után a Debrecen azért játszik, hogy kiléphessen a nemzetközi porondra. A show-nak folytatódnia kell.