Ötödik helyen zártuk a bajnokságot, irányítónk pedig utolsó mérkőzését játszotta. Orsi, köszönünk mindent!

Fotók: Girgász Sport Fotó

Idegesen kezdte mindkét csapat az 5. helyért vívott párharc második mérkőzését: több eladott labda után másfél perc telt el, mire Adamecz büntetőkből megszerezte az első pontokat a Vasasnak. Nagy volt a rohanás a pályán és sok a pontatlanság, így a félidő derekán is csak 4-2 állt a táblán. A Vasas első hat pontját egyaránt Adamecz szerezte, nálunk jobban eloszlottak a pontok a lányok között. A játékrész második felében büntetőkkel ragadtuk magunkhoz a vezetést (7-10), ám Teilane egalizált, így 10-10-nél ért véget a gólszegény első negyed.

Fej-fej mellett haladtak a csapatok a második negyed elején is, a Vasasnál Velkey vette át a pontgyáros szerepét, mi pedig egyéni akciókkal – Tamás Rita és Szlimák Hajni is szépen tört be 1-1-ben – igyekeztük ellensúlyozni, hogy a távoli dobásaink nem sültek. Kovács Krisztát dicsérhettük agilis, gól jó plusz egyes akciója után, de Pál és Adamecz pontjai után, 3 pontos Vasas előnynél (24-21) Farkas Sándor kikérte első idejét. Englert Orsi adott álomszép labdát Kovács Krisztának a palánk alatt, és Süle Kriszta bünetői után ismét nálunk volt az előny (24-25). Katona duplája után rögtön faultolt is, Orsi pedig nem hibázott, így minimális, egy pontos előnnyel mehettünk a nagyszünetre (26-27).

Hajni szép tempójával indult a második húsz perc, majd a Vasas percei következtek, így öt ponttal megléptek (34-29). Egy pillanatra megállt bennünk az ütő, amikor Kovács Kriszta egy támadás után lent maradt, ám végül nem kért cserét, sőt, a következő támadás végén elsüllyesztette az első triplánkat a gyűrűben (34-32). Pusztai duplájára Hajni is triplával válaszolt és ismét jött az „egy ide – egy oda” játék. 44-42 után aztán beindult a triplaeső, sorozatban jöttek a hármasok, Süle Kriszta, Hegedűs Rita , és Kovács Kriszta is beköszönt a 6.75-ön túlról, így a harmadik negyed végén 7 ponttal vezettünk (44-51).

A jó sorozatot folytattuk a negyedik negyed elején is, Tamás Rita tett vissza szemfülesen egy lepattanót, Englert Orsi pedig bravúros kosarat szerzett (44-55). Centereik révén próbált zárkózni a Vasas (48-56) ám Ruják Nóri triplájával és duplájával tartottuk a távolságot (50-61). A hazaiak letámadással, agresszív védekezéssel próbáltak felzárkózni, ám okosan tartottuk a labdát és a végén a büntetőket is magabiztosan értékesítettük, így második félidei jó játékunknak köszönhetően végül 12 ponttal nyertük meg a szezon utolsó összecsapását.

A lányok a meccs végén az aktív játéktól búcsúzó Englert Orsit köszöntötték az alkalomra készített pólóval. Orsi a meghatottság könnyeivel küszködött, és bár őszintén reméljük, hogy nem végleges az elhatározás, az egész szakosztály nevében: Orsi, sok sikert a civil életben és KÖSZÖNJÜK!

Fradi.hu

AZ 5.HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
VASAS-BASKET–FERENCVÁROS 56–68 (10–10, 16–17, 18–24, 12–17)
Pasaréti út, 200 néző. V: Bognár T., Tóth K., Surányi

VASAS: Pál 3/3, Pusztai 3, ADAMECZ 23/3, Mansaré M. 5, TEILANE 10. Cs: Szabó Flóra, Katona Sz. 2, Bajnóczi, Velkey 8/6, Kovalcsik 2, Mányoky. Edző: Diósadi Deák Éva

FERENCVÁROS: ENGLERT 7, Ruják 10/3, SZLIMÁK 12/6, KOVÁCS K. 22/6, Turóczi 2. Cs: Süle 5/3, Hegedűs R. 6/3, Tamás 4, Barnai. Edző: Farkas Sándor

Az eredmény alakulása. 4. p.: 4–4. 8. p.: 7–10. 13. p.: 14–14. 18. p.: 24–24. 23. p.: 34–29. 25. p.: 36–37. 29. p.: 44–48. 32. p.: 44–55. 38. p.: 55–63
Kipontozódott: Pál (40. p.), Turóczi (40. p.), Mansaré M. (40. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0, a Ferencváros javára

MESTERMÉRLEG
Diósadi Deák Éva: – Huszonöt percig jól tartottuk magunkat, utána azonban kijött az ellenfél nagyobb rutinja. Gratulálok lányaim egész éves teljesítményéhez.
Farkas Sándor: – Sajnálom, hogy Englert Orsi befejezte aktív pályafutását, a mai mérkőzés méltó megkoronázása volt teljesítményének. Köszönöm támogatóink és szurkolóink segítségét, buzdítását. Gratulálok a lányoknak az ötödik helyhez.