Három góllal volt jobb a hazai csapat.

Tóth Adrián duplájával simán nyert az esélyesebb Miskolc. A miskolci kapuban ezúttal Gyenes kezdett, aki meg is hálálta a bizalmat, a mai meccsig idén nyolc mérkőzésen 92,88%-os védési hatékonyságot és 1,99-es kapott gól-átlagot mutatott be, ami az alacsony meccsszám ellenére is figyelemre méltó teljesítmény. Egy harmadon keresztül jól tartotta magát a vasárnap bravúrközeli teljesítményt produkáló Fradi, hiszen az első periódust mindössze 1-0-ra nyerte a Miskolc. A 11. percben Dubek volt eredményes. A második harmad elején azonban csökkent a koncentráció, így történhetett, hogy már az első perc végén újabb gólnak örülhetett az ismét szép számú publikum. Dubek ezúttal az előkészítésben vállalt főszerepet, átadását Tóth Adrián értékesítette.

A mérkőzés folyamán majdnem pontosan 10 percenként estek a gólok, hiszen a harmadik miskolci találatra a 32. percig kellett várni, ekkor a Jegesmedvék fiatal sora és benne Ritó villant, amivel már 3-0-ra vezettek a hazaiak. A harmadik harmad elején Fodor Szabolcs emberelőnyből növelte a különbséget a két csapat között, amire a Ferencváros szintén emberelőnyből válaszolt, a 44. percben Mestyán István talált a hazai kapuba. Az 51. percben következett az immár menetrendszerű újabb miskolci gól, Dubek ezúttal is előkészítő volt, az akciót ismét Tóth Adrián fejezte be. A mérkőzés végeredményét Dancsfalvi állította be, aki Mestyán passzából szerzett gólt, ezzel lett 5-2.

Miskolc 5-2 Ferencváros

Tim Kehler, Miskolci Jegesmedvék: “Nagyon örülök, hogy jól játszva győztünk lelkes szurkolóink előtt. Végig nagyon veszélyesen támadtunk, Gyenes remekül védett, és a védekezésünk is biztosabb lett. A harmadik harmadban már egy kicsit fáradtnak tűnt a csapat, de ez érthető, hiszen négy nap alatt ez volt a harmadik kemény meccsünk. Nagyon fontos három pontot szereztünk.”

Dobos Tamás, Ferencváros-ESMTK: “Ma este sajnos fáradtak voltunk a sorozatterhelés miatt. Az elején szerencsétlen gólokat kaptunk, futottunk az eredmény után. Kitámadtunk, kinyíltunk, a Miskolc pedig kihasználta hibáinkat.”