Nagyon fontos két pontot szereztünk a Krim Ljubljana ellen.

Ferencváros 30-26 (14-15) Krim Ljubljana
Gólok: Tomroi 10 (3), Kovacsicz 5, Szamoránsky 5, Szucsánszki 4 (1), Szekerczés 2 (2), Vérten 2, Cifra 1, Dajka 1

Galéria: handball.hu
Teljes mérkőzés: EHFtv

Telt ház és hátborzongató hangulat várta a csapatokat a dabasi OBO Arénában. A lelátón helyet foglalt Nerea Pena is, a “kakasülőn” biztosítottak neki egy helyet, ahonnan végigszurkolta a mérkőzést. Lassan kezdődött meg a gólgyártás, az első nyolc percben összesen négyszer zörögtek a hálók, egyenlő arányban megosztva. Ezután a Krim magasabb fokozatba kapcsolt és három gólos előnyre tett szert. Elek Gábor időt kért, a rövid eligazítás eredményes volt, hiszen hamar kiegyenlítettünk, viszont a vezetést nem tudtuk átvenni. A vendégek újra elléptek, köszönhetően annak is, hogy két hétméterest elhibáztunk, lehet ez kicsit el is altatta őket, mivel a négy gólos hátrányt a félidőre szimplára cseréltük, utolsóként Abramovich remek indításából szerzett Szamoránsky Piroska leindításos gólt.

A második játékrészben mind a csapat, mind a szurkolótábor jobban odatette magát. Előbb egyenlítettünk, majd Cifra Anita góljával a vezetést is átvettük. A szlovének egyszer még kiegyenlítettek. Viszont közben “behergelték” Tomori Zsuzsát, aki ezúttal pozitívan gőzölt be és fantasztikus dolgokat művelt a pályán, remek átlövések, magabiztos hétméteresek (az az ejtés…), jó védekezés, valamint egy rövid ideig “hatástalanította” a kiváló formában játszó Penezicet. Ennek hatására a Ljubljana kettős emberfogásra váltott, Szucsánszki Zita és Tomori kapott külön őrzőt, de ma ez is hatástalannak bizonyult. Az utolsó öt percben a legfontosabb gólt Dajka Bettina lőtte, az időkérés alatt Elek Gábor pedig figyelmeztette a csapatot, hogy figyeljenek a gólkülönbségre is, hiszen a későbbiekben az is fontos lehet. A végén Léna megfogott egy hetest, így a végeredmény 30-26, hibátlanul vezetjük a középdöntős csoportunkat, Tomori Zsuzsi pedig a góllövő lista élére állt. Ki kell emelni még Deáki Dórát és Szarka Adriennt is, remekül oldották meg a védekezésben rájuk kiosztott feladatot. Igazi csapatmunka volt, mint mindig.

Szép volt, lányok!

Legközelebb két hét múlva lépünk pályára a Bajnokok Ligájában, a Krim Ljubljana fogad minket a Stozice Arénában.