A végén a vendégek örülhettek. Ma este pedig Miskolcon lépünk jégre.

Izgalmas és végig fordulatos mérkőzésen a felvidékiek szerezték meg a győzelmet az FTC otthonában, ezzel javítottak rájátszásba jutási esélyeiken.

A Ferencváros szerzett vezetést, a szezonbeli ötödik gólját lövő Mestyán talált be az 5. percben. Az előnyt Hegyi Dominik duplázta másfél perc múlva. Összekapta magát az Érsekújvár és egy emberelőnyt értékesítve a 16. percben kezdte meg a felzárkózást, Uhnak volt eredményes. A második harmadban átvették az irányítást a vendégek. Előbb a 28. és a 29. percben szereztek gólt, majd a 34. percben egy újabb emberelőnyt kihasználva már 4-2-re vezettek. A Fradi azonban nem adta fel, a 44. percben Horváth Dávid révén egy gólra zárkóztak fel, újra teljesen nyílttá téve a küzdelmet. Ezt követően azonban 50 másodperc kettős előnyt hagytak kihasználatlanul Dobos Tamás tanítványai, majd az 59. percben szimpla előnyből még gólt is kaptak, amivel eldőlt a három pont sorsa. A végeredmény 3-5.

Győzelmével az Érsekújvár két vereség után visszatért a helyes útra, és javította pozícióit a rájátszásért folytatott küzdelemben. Összesen 76 pontja van, a Brassónál egy meccsel többet játszva, előnye három pont. Ez azért is kedvező a számára, mert az egymás elleni összevetésben az Érsekújvár a jobb, tehát egy esetleges holtverseny számára jelentene előnyt. De még három nagyon kemény mérkőzés vár az érsekújváriakra is, hétfőn rögtön a vasárnap a Brassót megállító DAB-ot fogadják, majd érkezik a Miskolc, végül az UTE ellen zárják az alapszakaszt.

Ferencváros 3-5 Érsekújvár

Dobos Tamás (Ferencváros): Nem sikerült a bravúr, pedig közel álltunk hozzá. A második harmadban mindenki túl mélyen lerohant, gólt akart lőni, ezt megbüntette a vendégcsapat. Ekkor vesztettük el a mérkőzést. A harmadik harmadban jól játszottunk ismét, de a vendégek kapusa nem hiába járt téli olimpián és jó néhány A csoportos világbajnokságon Szlovákia válogatottjával.